1958'den bugüne

"Mükemmelliğin Yansıması"

Çorum’un Osmancık ilçesinde 1958 yılında Battal, Karal, Fidan, İstanbullu ve Aşık ailelerinin ortak girişimi ile kurulan firmamız; 1961 yılında Soylu, Mısırlı ve Battaloğlu ailelerinin de katılımı ile güç kazanmış, böylece uzun yıllar sürecek olan bir birlikteliğin temelleri atılmıştır.

1960’lı yıllarda Bulgar tipi tabir edilen fırınlarda üretime geçen firmamız, yıllık 1.000.000 adet kiremit imalatı kapasitesi ile uzun yıllar çalışmıştır. 1970 yılında Hoffman tipi fırın yapısına geçişle birlikte yıllık 5.000.000 adet kiremit imalatı kapasitesine  ulaşılmıştır.

1985 yılında alınan kararla Mehmet Soylu ve Mustafa Soylu yönetiminde yeniden yapılanma sürecine giren firmamız, Hoffman tipi fırınını büyütmüş pres sayısını arttırmış ve yıllık 15.000.000 adet kiremit imalatı kapasitesini yakalamıştır.

1990 yılında  faaliyete alınan ıslak kırma ve toprak dinlendirme ünitesi ile kiremit toprağının mikronize edilmesi esasına dayanan üretim öncesi toprak hazırlama prosesi standart haline getirilmiş böylece güneş görmeyen ortamda kiremit toprağının fermente olması sağlanarak, Ülker Kiremit’i diğer marka kiremitlerden ayıran daha uzun ömürlülük, daha az kamburlama, kalıp ve şekil düzgünlüğü özellikleri kazandırılmıştır.

1997 yılı ile birlikte yeni yönetim binalarımız faaliyete alınmış, böylece hem personelimize hem de bayilerimize daha kaliteli bir hizmet vermek için gerekli olan ortam oluşturulmuştur. Mevcutlara ilave edilen yeni kuruluklarla toplam fabrika alanı 100.000 m2’ye ulaşmıştır.

2000’li yılların başında meydana gelen ekonomik krizler yüzünden bir çok firma kapanıken, Ülker Ticaret uyguladığı akılcı yönetimlerle hem istikrarlı büyümesini sürdürmüş hem pazar payını arttırmış hem de yatırımlarına devam ederek bölgesinde aranan ve güven duyulan bir firma haline gelmiştir.

2007 yılında kaybettiğimiz şirket müdürümüz Mustafa Soylu’nun, Ülker’in bugünkü modern, kapasiteli, rekabetçi ve öncü firma konumuna gelmesinde, Tukder yapılanmasının oluşumunda ve bölge kooperatiflerinin gelişiminde emeği çok büyüktür. Kendisini rahmetle anıyoruz. Yarım asırdır sürdürülen başarılı ve özverili çalışmalar sonunda yapı sektöründe bir marka haline gelmiştir.

2008 yılında yönetime katılan ortaklarımız ve yeni müdürlerimiz Reha Karal ve Ömer Başar Soylu’nun koyduğu yeni hedefler doğrultusunda tuğla üretimine de ağırlık vererek, yıllık 15.000.000 adet tuğla imalat kapasitesine ulaşmak için gerekli yatırımlarını da tamamlamıştır. 2011 yılına kiremit presleri otomasyonunu tamamlayarak giren firmamız, bu teknolojiye sahip Türkiye’deki 4 firmadan biri olma ayrıcalığına da sahip olmuştur.

Yarım asırı geçen tecrübemiz sonucu Ar-Ge çalışmalarımızı hızlandırarak tüketicimize en kaliteli ürünü en hesaplı fiyatla ulaştırmak için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Sadece yurt içinde değil yurtdışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için Kıbrıs, Ukrayna, Azerbaycan’dan sonra 2011 yılından beri de İran pazarında yer almaktayız.

Şirket Profili

"Güç ve inanç birliği"
Şirketin Adı : Ülker Ticaret Limited Şirketi
Kuruluş Yılı : 1958
Kuruluş Alanı : 50.000 m2 Kapalı Alan, 50.000 m2  Açık Alan
Kapasite : 15.000.000 Adet Kiremit / Yıl • 15.000.000 Adet Tuğla/Yıl
Ortaklık Yapısı
Fidan Ailesi %2,5
Karal Ailesi %13,5
Battaloğlu Ailesi %14,5
Mısırlı Ailesi %16,0
Soylu Ailesi %53,5

Yönetim Kurulu

"Ortak hedef, ortak strateji"
Onursal Başkan Mehmet SOYLU
Şirket Müdürlerimiz Reha KARAL
  Ömer Başar SOYLU
Muhasebe Şefi Murat AKTINYAY
Üretim Şefi SADIK ÇELİK
Üretim Şefi Yardımcısı ABDULLAH ÇELİK
Sevkiyat Şefi HÜSEYİN KOPAR

Misyonumuz, Vizyonumuz

Misyonumuz; en kaliteli ürünü en uygun fiyatla bayilerimize ulaştırarak tüketicimize sunarken, ülke ekonomimizin kalkınması için yerli hammadde, yerli işgücü ve yerli ekipmanlar kullanarak milli ekonomi odaklı, istihdam yaratan, katma değer üreten, rekabetçi, yenilikçi bir firma olmaktır.

Vizyonumuz; müşterilerimizin karlılığını ve verimliliğini artırarak, yapı sektörünün kalitesinin artmasına katkıda bulunan, Türkiye’nin öncü ve örnek kuruluşları arasında yer almaktır.

Değerlerimiz

Misyonumuza ulaşmak ve vizyonumuzu gerçekleştirmek için, sahip olduğumuz değerler;

• Yapı sektöründeki müşterilerimize ve rakiplerimize karşı “etik olmak”.
• Verilen taahhütlerin tamamının eksiksiz olarak ve zamanında yerine getirilmesi konusunda “güvenilir olmak”.
• Kiremit, tuğla, yapı malzemeleri ve lojistik gruplarında “deneyim sahibi olmak”.
• Müşterilerimizin istek ve arzularının net olarak anlaşılması ve karşılanması konusunda “müşteri odaklı çalışmak”.
• Üretici firma standartlarında hizmet kalitesi konusunda “kalite bilincine sahip olmak”.
• Dinamik, hızlı ve sürekli gelişen bir organizasyon için “çalışkan olmak”.

Kalite Belgelerimiz

Ülker Ticaret’te kalite, müşteri isteklerine uygunluktur. Müşteri istekleri, sadece ürün kalitesini değil; ürünü sunarken ortaya koyduğumuz hizmeti de kapsar. Ürüne ait belirlenen teknik özelliklerin yerine getirilmesi tek başına yeterli olmayıp; müşteri tarafından talep edilen istekleri karşılaması beklenen asıl sonuçtur. Daha iyi hizmet vermek adına uyguladığımız kalite politikamıza ait sahip olduğumuz belgeler aşağıdaki gibidir.

Yatırımcı Köşesi

Özet bilgiler, finansal raporlar ve firmamızla ilgili çok daha fazla kurumsal bilgiye ulaşabilirsiniz.